Kalan Süre

  • 0DAYS
  • 0HOURS
  • 0MINUTES
  • 0SECONDS
  • Önemli Tarihler

    7 Mayıs 2021
    Kongre Başlangıç Tarihi


    BİLİMSEL PROGRAM



    07 MAYIS 2021 Cuma
    08:30-09:45 Sözlü Sunumlar 1
    Oturum Başkanları: Ezher DAYISOYLU, Nuray YILMAZ ALTUNTAŞ, Alper SİNDEL
    SB-01, SB-02, SB-03, SB-04, SB-05, SB-06, SB-07, SB-08
    09:45-10:00 Ara
    10:00-11:15 Sözlü Sunumlar 2
    Oturum Başkanları: Fatih COŞKUNSES, Emre TOSUN
    SB-09, SB-10, SB-12, SB-13, SB-14, SB-15, SB-16
    11:15-12:00 Sabah Molası – Stand Ziyareti ve Poster Sunumları
    12:00-12:30 AÇBİD Açılış Töreni
    12:30-13:00 Ara
    13:00-15:00

    AÇBİD – Next Gen 1

    (Oturum Dili: Türkçe )

    Oturum Başkanları: Ercüment ÖNDER, Alparslan ESEN, Özkan ÖZGÜL, Onur GÖNÜL
    13:00-13:15 Diş Kaynaklı Kemik Greft Materyalleri - Ufuk TAŞDEMİR
    13:15-13:30 Alveolar Kemik Rekonstrüksiyonu için Klinik Stratejiler - Nur ALTIPARMAK
    13:30-13:45 Maksillofasiyal Defektlerin Rekonstrüksiyonu için Mikrovasküler Serbest Flepler ile CAD-CAM Rehberli Cerrahi ve Oral Rehabilitasyon - Funda GÖKER
    13:45-14:00 Bimaksiller Ortognatik Cerrahide Önce Mandibula Yaklaşımının Avantaj ve Dezavantajları - Hasan Onur ŞİMŞEK
    14:00-14:15 Kan Sulandırıcı İlaç Kullanan Hastalarda Peri-operatif Süreç Yönetimi - Özge DOĞANAY
    14:15-14:30 Önce Cerrahi Yaklaşımı: Nasıl Yapıyoruz - Gamze ŞENOL
    14:30-15:00 Tartışma
    15:00-15:30 Ara
    15:30-17:00

    AÇBİD – Next Gen 2

    (Oturum Dili: Türkçe )

    Oturum Başkanları: Ercüment ÖNDER, Alparslan ESEN, Özkan ÖZGÜL, Onur GÖNÜL
    15:30-15:45 Ameloblastik Fibroodontomada Cerrahi Yaklaşımlar - Onur ATALI
    15:45-16:00 Geriatrik Hastalarda Zigomatik İmplant Uygulamaları - Uğur MERCAN
    16:00-16:15 Diş Kaynaklı Greft Materyallerinin Kullanımı - Ezgi YÜCEER ÇETİNER
    16:15-16:30 Atrofik Maksillanın Rekonstrüksiyonu - Emrah SOYLU
    16:30-16:45 Adli Odontolojide Ağız Diş ve Çene Cerrahlarının Rolü - Ahmet ALTAN
    16:45-17:00 Tartışma
    17:00-17:30 Ara
    17:30-18:40

    Ortognatik Cerrahide Dijital Planlama

    (Oturum Dili: Türkçe )

    Oturum Başkanları: Bora ÖZDEN, Gühan DERGİN
    17:30-18:20 Sanal Ortognatik Planlama ve Cerrahisi - Hakan TÜZ, Hakan EL
    18:20-18:40 Tartışma
    18:40-19:00 Ara
    19:00-21:00 Sözlü Sunumlar 3
    Oturum Başkanları: Gülperi KOÇER, Alper AKTAŞ, Cem ÜNGÖR
    SB-17, SB-18, SB-19, SB-20, SB-21, SB-22, SB-23, SB-24, SB-25, SB-26, SB-27, SB-28, SB-29, SB-30
    8 MAYIS 2021 Cumartesi
    08:00-10:15 Sözlü Sunumlar 4
    Oturum Başkanları: Emel BULUT, Neslihan EROĞLU, Müge ÇINA
    SB-31, SB-32, SB-33, SB-34, SB-35, SB-36, SB-37- SB-38, SB-39, SB-40, SB-41, SB-42, SB-43, SB-44, SB-45
    10:15-10:30 Ara
    10:30-12:15

    Konferans 1

    (Konferans Dili: Türkçe )

    Oturum Başkanları: Onur İÇTEN, Alper ALKAN, Burak BAYRAM
    10:30-11:00 Dentofasiyal Deformitelerin Tek Taraflı Düzeltilmesi - Sina UÇKAN
    11:00-11:30 Son Aşama TME Tedavileri Seçenekleri – Altan VAROL
    11:30-12:00 Ortognatik Cerrahide Anestezinin Etkisi - Gülcan BERKEL
    12:00-12:15 Tartışma
    12:15-13:00 Öğle Yemeği
    13:00-14:45

    Konferans 2

    (Konferans Dili: İngilizce )

    Oturum Başkanları: Mine CAMBAZOĞLU, Ülkem CİLASUN, Fethi ATIL
    13:00-13:30 Dentofasiyal Deformitelerinin Cerrahi Olarak Düzeltilmesinde Yenilikler; Kanıta Dayalı Uygulama - Ashraf AYOUB
    13:30-14:00 Beden Dismorfik Bozukluğu - Ashraf AYOUB
    14:00-14:30 Kleft Rinoplastisi - Tian EE SEAH
    14:30-14:45 Tartışma
    14:45-15:00 Ara
    15:00-16:45

    Konferans 3

    (Konferans Dili: İngilizce )

    Oturum Başkanları: Umut TEKİN, Özgür ERDOĞAN, Sıdıka Sinem AKDENİZ
    15:00-15:30 Mandibular Rekonstrüksiyon, Son Gelişmeler - Julio ACERO
    15:30-16:00 Fasiyal Plastik Cerrahide Yolculuğum - Velupillai ILANKOVAN
    16:00-16:30 Maksiller Dentoalveolar Rehabilitasyonda Zigoma İmplantları - Gunaseelan RAJAN
    16:30-16:45 Tartışma
    16:45-17:00 Ara
    17:00-18:00

    Klinikopatoloji Konferansı

    (Konferans Dili: Türkçe )


    Moderatörler : Kıvanç BEKTAŞ KAYHAN, Merva SOLUK TEKKEŞİN

    Sevil KAHRAMAN
    Ercüment ÖNDER
    Fırat SELVİ
    Tartışmacılar: Yusuf RODİ MIZRAK, Mustan Barış SİVRİ, Gül Merve Yalçın ÜLKER
    18:00-18:15 Ara
    18:15-20:45 Sözlü Sunumlar 5
    Oturum Başkanları: Meltem KORAY, Nihat AKBULUT, Yavuz FINDIK
    SB-46, SB-47, SB-48, SB-49, SB-50, SB-51, SB-52, SB-53, SB-54, SB-55, SB-57, SB-58, SB-59, SB-60, SB-61, SB-62, SB-63
    9 MAYIS 2021 Pazar
    09:00-10:45 Sözlü Sunumlar 6
    Oturum Başkanları: Abdullah KALAYCI, Fatih ŞENTÜRK, Nilay ER
    SB-64, SB-65, SB-66, SB-67, SB-68, SB-69, SB-70, SB-71, SB-72, SB-73, SB-74, SB-75, SB-82
    10:45-11:00 Ara
    11:00-12:45

    Konferans 4

    (Konferans Dili: Türkçe )

    Oturum Başkanları: Belgin GÜLSÜN, Burcu BAŞ, Sertan ERGUN
    11:00-11:30 Temporomandibular Bozukluklarda Otolog Kan Ürünlerinin Kullanımı - Nükhet KÜTÜK
    11:30-12:00 Ortognatik Cerrahi ve Dental İmplantlar – Selçuk BASA
    12:00-12:30 Kombine Mandibula Kırıklarının Tedavi Prensipleri-Nelere Dikkat Edilmeli? – Müge ÇINA
    12:30-12:45 Tartışma
    12:45-14:00 Öğle Yemeği
    14:00-15:45

    Konferans 5

    (Konferans Dili: Türkçe )

    Oturum Başkanları: Selçuk BASA, Özgür PEKTAŞ
    14:00-14:30 Konuşma Cerrahisi - Reha KİŞNİŞCİ
    14:30-15:00 Oral ve Maksillofasiyal Pratiğinde Rehberli Cerrahi İşlemler - Gühan DERGİN
    15:00-15:30 Kompleks Dental İmplant Vakalarında Uzun Dönem Başarı İçin Güncel Yaklaşımlar ve Risk Faktörleri - Özgür ERDOĞAN
    15:30-15:45 Tartışma
    15:45-16:00 Ara
    16:00-18:15

    Konferans 6

    (Konferans Dili: Türkçe )

    Oturum Başkanları: Hakkı TANYERİ, Timuçin BAYKUL, Doğan DOLANMAZ
    16:00-16:30 Agresif Maksillofasiyal Benign Tümörlerin Farklı Tedavi Seçenekleri - Yavuz FINDIK
    16:30-17:00 Çenelerin İlaca Bağlı Osteonekrozunda (MRONJ) Güncel Kılavuzlar - Kıvanç BEKTAŞ KAYHAN
    17:00-17:30 Maksillofasiyal Bölgenin Sinir Yaralanmaları - Nurettin DİKER
    17:30-18:00 COVID-19 Pandemisinde Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uygulamaları - Figen Çizmeci ŞENEL
    18:00-18:15 Tartışma
    18:15-18:30 Ara
    18:30-20:30 Sözlü Sunumlar 7
    Oturum Başkanları: Banu KOYUNCU, Fırat SELVİ, Ahmet DEMİRBAŞ
    SB-76, SB-77, SB-78, SB-79, SB-80, SB-81, SB-83, SB-84, SB-85, SB-86, SB-87, SB-88, SB-89
    20:30-20:40 Ara
    20:40-21:00 Kapanış Töreni

    Bilimsel programda tercüme yapılmayacaktır.